Vágólapra másolva!
2020.06.13. 15:19
null
Ez nem a kék-fehérek napja volt... (Fotó: AFP)
Nagy verést kapott otthon a Hertha a Frankfurttól a Bundesliga 31. fordulójában, pedig az első játékrészben még vezetett (1–4). Csakhogy Boyata kiállítása után a vendégek jól játszottak, és biztosan győzték le a berlinieket.
NÉMET BUNDESLIGA

31. FORDULÓ
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–4 (Piatek 24., ill. Dost 51., André Silva 62., 86., N'Dicka 68.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Bundesliga középmezőnyébe tartozó csapatok játszott egymással Berlinben a 31. fordulóban. A kiesőzónától és a kupaindulást jelentő helyektől egyaránt tisztes távolságban elhelyezkedő felek küzdelmében az első félidő a Hertháé volt.

Az Eintracht képtelen volt megállítani a hazai támadásokat, és eléggé gyámoltalanul szövögette az akcióit. Bár igazán nagy helyzeteket nem láthattunk, veszélyesebbnek látszott a Hertha. Így aztán amikor a 24. percben a kék-fehérek megszerezték a vezetést, senki sem lepődött meg. Igaz, kellett némi szerencse ahhoz, hogy Piatek előtt maradjon a labda, de aztán remekül megoldotta a helyzetet a lengyel csatár. 1–0

Továbbra is irányította a játék menetét a Hertha, vissza is vett az iramból, és semmi sem tűnt veszélyeztetni ezt a kényelmes állapotot. Aztán teljesen váratlanul a 45. percben Dost középen kilépett, Boyata szabálytalankodott ellene, és a második sárgája miatt jött a piros is és a berlini emberfogyatkozás.

A hosszabbítás perceit még kihúzta a Hertha kapott gól nélkül, de a második félidőben már nem volt menekvés. Előbb az 51. percben Dost egyenlített remek mozdulattal, majd a 62. percben a labdát csak másodpercekre megtartani képes Hertha újabb gólt kapott, ezúttal szépségdíjasat. Kamada cselezett ki legalább három embert a berlini tizenhatoson belül, ügyesen középre gurított, ahol André Silva pimaszul, sarokkal megszerezte a vezetést az Eintrachtnak. 1–2

Itt talán lélekben már fel is adta a tíz emberrel küzdő berlini alakulat, és ezt újabb góllal „jutalmazta” a Frankfurt. Ezúttal a különben nem éppen a góljairól nevezetes N'Dicka találta el remekül a labdát, és suhintott a jobb alsóba. 1–3

Éledezni kezdett a Hertha, többször el is jutott az ellenfél kapujáig, mégis megkapta a negyediket. A 86. percben újabb remekül kijátszott támadás végén megint André Silva talált be. 1–4

Egy kis stat: amióta újraindult a Bundesliga, André Silva már hat gólt szerzett, amivel minden játékost lepipál a német élvonalban.

Így aztán súlyos vereség lett a berliniek osztályrésze, és bár reménykedtünk benne, hogy Dárdai Márton is bemutatkozik a Herthában, végül lehet, hogy jobban is járt azzal, hogy nem ezen a találkozón küldték először pályára az első csapatban...

31. FORDULÓ, további eredmények
Fortuna Düsseldorf–Borussia Dortmund 0–1
(Haaland 95.)
1. FC Köln–Union Berlin 1–2 (J. Cordóba 93., ill. Friedrich 39., Gentner 67.)
Paderborn–Werder Bremen 1–5 (Sabiri 64., ill. Klaassen 20., 39., Oszako 34., Eggestein 60., Füllkrug 92.)
Wolfsburg–Freiburg 2–2 (Weghorst 14., 27. – a másodikat 11-esből, ill. Holer 43., Sallai 47.)
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Zirkzee 26., Goretzka 86., ill. Pavard 37. – öngól)